MESAZH NGUSHËLLIMI DHE SOLIDARITETI

REAGIM I QBNF – TV
Korrik 9, 2016
QBNFE Homazhe për viktimat e terrorizmit në Francë në Aleancën Franceze në Elbasan
Korrik 18, 2016

MESAZH NGUSHËLLIMI DHE SOLIDARITETI

     Drejtuar Ambasadorit të Francës në Shqipëri

I nderuar Shkëlqesi, Ambasadori Bernard FITOUSSI

   Komiteti i Qendrës së Bashkëpunimit Ndërfetar në Elbasan me pikëllim të thellë mësoi për aktin e tmerrshëm terrorist në Nicë pikërisht në mbrëmjen e festës suaj kombëtare dhe ndjen dhimbje të madhe për viktimat e pafajshme nga ky sulm i rëndë terrorist.

 Ne Ju shprehim solidaritetin dhe ngushëllimet e të gjithë besimtarëve tanë për familjet e jetëve të humbura dhe tërë popullin francëz duke dënuar njëkohësisht me indinjatë të thellë këto akte vrastare makabre.

    Ne e dimë fort mirë se zëri i arsyes dhe i ndërgjegjes njerezore në fund do të triumfojë mbi zërin e terrorit, krimit dhe mllefit njerëzor por të gjithë së bashku duhet të mos reshtim për të zhdukur shkaqet dhe ideatorët e këtyrë mënxyrave.

     Me lutjen që shpirtrat e tyre të prehen në paqë urojmë që populli Francez, së bashku me mbarë komunitetin europian dhe botëror të gjejmë forcë për të përballuar me solidaritet e vëllazëri me shpresën për të ndërtuar një të ardhme paqësore dhe pa terrorizëm.

       Me pikëllim dhe përulësi

          Për QBNF ELBASAN

                    kryetari

              Arben Ramkaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *